Afscheid Lucien Zeeuwen

Lucien Zeeuwen neemt afscheid

Een wandelaar komt aanlopen bij de pelgrimsherberg en ziet tussen de drie lindebomen de herberg liggen en staat stil bij “De Pelgrimmer” en de richtingwijzer. Er wordt een foto gemaakt. De tuin ligt er smetteloos bij.
Gras geharkt, gemaaid. Tussen de plantjes geen onkruid en mooi aangeharkt. Via het pad komt de gast langszij en geniet van de plantjes en het prettige panorama op het terras en de belevingstuin.

Hij hield hier alles vier jaar lang contentieus bij. Onze tuinvrijwilliger Lucien Zeeuwen uit Oisterwijk. Ging hij aanvankelijk ook mee met de jeugd pelgrimages, de tuin bleek zijn buiten passie, vooral rond het huis liggen.
Op 8 januari 2025 vierden wij zijn afscheid van de Wergroep Tuin.

Lucien Zeeuwen neemt afscheid

Na de corona begon Lucien twee dagen per week, aanvankelijk afgewisseld voor de zorg van zijn eigen tuin, met ons tuinteam in Vessem. Toen hij op een appartement ging wonen was zijn uitje naar Vessem een verademing, dat echter steeds vaker werd bemoeilijkt door zijn hartproblemen. Eind 2024 besloot hij in overleg met zijn vrouw Marian te gaan stoppen met zijn vrijwilligerswerk.

Op woensdag 8 januari waren we samen op de koffie op de pelgrimsherberg om zijn afscheid luister bij te zetten.
Zijn beide maten Jef en Jac waren natuurlijk aanwezig, evenals de gastvrouwen Mirjam en Jolanda.
Die hadden gezorgd voor lekker gebak en een doosje bonbons. Van de tuingroep kreeg Lucien een fotoboek kado, waarin vele werkzaamheden die hij deed en personen waarmee hij werkte, stonden afgedrukt.
Veel herinneringen werden opgehaald en besproken. Met een gastvrije uitnodiging konden ze met de gastdames en de aanwezige Broeder Fons nog van de lunch genieten.

Dank aan Lucien voor de honderden keren dat hij aanwezig was, waarbij hij vrijwilligers en gasten plezierde met een keurig “plaatje pelgrimsherberg”. Maar vooral dank voor zijn vriendschappelijke en betrokken kameraadschap!

 

Gerelateerde Artikelen

Reacties